Przedział cenowy

Wiek dziecka

Autor

Funkcje rozwojowe

  • Nasze zabawki są wykonane wyłącznie z naturalnych surowców i pakowane w tekturę z recyklingu. Produkujemy również materiały montessori

     

  • Z zabawkami edykacyjnymi Twoje dziecko będzie się bawić i uczyć jednocześnie. W szerokiej gamie naszych produktów znajdują się również materiały montessori, z których korzysta wiele placówek edukacyjnych

     

  • Postaw na polską markę tworzącą zabawki docenione przez specjalistów. Nasz produkty są wykorzystywane przez szereg placówek montessori, które chwalą sobie wysoką jakość naszych materiałów

Tacki

Tacki
  • Tacki
  • Tacki

37,00 zł

3+
Stara cena Rabat %
Kolor:

Co rozwija?

Percepcja wzrokowa Zdolności manualne

Numer artykułu: 110201

Produkt dostępny / wysyłamy w ciągu 48 godzin

Wartości edukacyjne:

Tacki to trwała pomoc, która może służyć dzieciom i nauczycielom, do rozmaitych celów przez wiele lat. Do zabawy polecamy wykorzystanie kaszy manny według „Metody Dobrego Startu” – prof. zw. dr hab. Marty Bogdanowicz. Zabawa stanowi niezastąpione ćwiczenia pozwalające na doskonalenie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wypracowania płynności ruchów dłoni wpływające na lepsze przygotowanie do nauki pisania. Tacki ułożone jedna na drugiej, nie przesuwają się. 

Maria Montessori na przełomie XIX i XX wieku wskazała, że uczenie odbywa się z udziałem wielu zmysłów, a najskuteczniejsze jest uczenie wielozmysłowe. Dzieci uczą się w działaniu, dzięki eksperymentowaniu, manipulowaniu, doświadczaniu skutków własnej aktywności, a więc na drodze badania i odkrywania. Takie podejście w uczeniu i wychowaniu, to droga do rozwoju myślenia abstrakcyjnego i kreatywnej osobowości. Przypomnienie tych idei stanowi wyjaśnienie dlaczego dzieci, szczególnie najmłodsze, powinny w formie zabawy manipulować, rysować, tworzyć własne kompozycje.

Do takich zajęć przydadzą się tacki, ręce i oczywiście palec, którym na tacce posypanej kaszą można narysować wszystko. Rysowanie i pisanie na piasku, bawienie się materiałem sypkim to zajęcia, które od zawsze cieszyły dzieci. Aby tę zabawę przenieść do sali stosuje się tacki posypane piaskiem. Jednak z moich wieloletnich doświadczeń wynika, że piasek lepiej zastąpić kaszą manną, ponieważ jest ona przyjemna w dotyku, czysta, nie wytwarza pyłu drażniącego śluzówkę nosową.

Uzupełnieniem do Tacek jest Pokrywa do Tacek

prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz 

Psycholog – specjalista psychologii klinicznej dziecka.

Autorka Metody Dobrego Startu i zabaw wczesnodziecięcych tzw. dziecięcych masażyków. Wydała około 400 publikacji z zakresu psychologii klinicznej dziecka, w tym ok. 30 książek naukowych i popularnonaukowych, opracowała we współautorstwie kilkadziesiąt narzędzi do diagnozy ryzyka dysleksji i dysleksji rozwojowej oraz pomocy do terapii. Przygotowała scenariusze filmów dydaktycznych m. in. do Metody Dobrego Startu i Metody Ruchu Rozwijającego V. Sherborne).

http://martabogdanowicz.pl/

Zawartość:

Tacka zawartość:

• 1 drewniana tacka o wymiarach ok. 32 x 23,5 x 1,5 cm,
• w kolorach do wyboru: czerwonym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym,
• instrukcja.

Tacki (4 szt. różne kolory) zawartość:

• 4 drewniane tacki o wymiarach ok. 32 x 23,5 x 1,5 cm,
• w kolorze czerwonym, zielonym, pomarańczowym i niebieskim,
• instrukcja.

 Ostrzeżenie! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat z uwagi na ostre krawędzie i wykończenia. Ryzyko zranienia!

Może Cię zainteresować także

Tacki

Alfabet polski pisany + cyfry

275,00 zł

Tacki

Pokrywa do Tacek

20,00 zł

Tacki

Piasek do wanny piaskowej

14,00 zł

Tacki

Alfabet niemiecki

140,00 zł

Ostatnio przeglądane

Tacki

Tacki

37,00 zł -
146,00 zł