Przedział cenowy

Wiek dziecka

Autor

Funkcje rozwojowe

  • Kompetencje przyszłości

Dlaczego zabawki z drewna


1.      Rozwój dziecka poprzez zabawę (Edukacja)

Rozwój dziecka poprzez zabawę (Poprzez zabawę wspierasz edukacyjną ścieżkę swojego dziecka)

Zabawki drewniane dzięki swojej prostocie inspirują, pobudzają kreatywność, rozwijają wyobraźnię dzieci co daje wiele możliwości nowych sposobów zabawy. Realizują potrzeby dziecka i wzmacniają nawyk poznawania świata, a jednocześnie nie ograniczają spontaniczności. Z jednej strony zachęcają do radosnej zabawy, z drugiej są tak zaprojektowane, by nie dostarczały zbyt dużej ilości bodźców.

2.      Zdrowie i bezpieczeństwo

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci to priorytet

Tworzymy zabawki, które zapewnią Twojemu dziecku bezpieczną zabawę. Wykonujemy je z drewna, które ma właściwości antybakteryjne, nie wydziela substancji toksycznych. W procesie malowania stosujemy wyłącznie certyfikowane, ekologiczne środki. Jest to niezwykle istotne, bo przecież wszyscy doskonale wiemy, że dzieci lubią wkładać zabawki do buzi. Wielką wagę przywiązujemy również do obróbki końcowej, która jest wykonywana ręcznie. Dzięki temu zabawki są idealnie zaokrąglone i gładkie, a Ty masz pewność, że Twoje dziecko nie zrani się podczas zabawy.

3.      Przyjemne w użytkowaniu (Estetyka)

Zabawki z drewna dają ciepło i przyjemność podczas zabawy

Drewno to surowiec ciepły i przyjemny w dotyku. Ciepło i przyjemny dotyk pomaga dzieciom wyciszyć się i odpocząć od bodźców, które i tak codziennie atakują je z niemal każdej strony. Współczesne dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują ciszy i spokoju, by miały możliwość dać sobie czas na zabawę.

4.      Tylko Ekologiczne zabawki (Ekologia)

Marka PILCH produkuje ekologiczne drewniane zabawki (Wspierasz ekologiczną produkcję zabawek drewnianych marki PILCH)

Wybierając nasze produkty, masz pewność, że stawiasz na produkty naturalne i ekologiczne. Decydujesz się na markę, która wie, jak ważna dla zdrowej, bezpiecznej przyszłości jest ochrona środowiska naturalnego oraz racjonalne gospodarowanie surowcami i działania z zakresu recyklingu.

5.      Wysoka jakość i wytrzymałość na lata

Zabawki z marki PILCH to jakość i wytrzymałość na lata

Otrzymujesz drewniane zabawki wytwarzane w polskim zakładzie. Jakość naszych produktów daje możliwość przekazywania zabawek z pokolenia na pokolenie, przez są wyjątkowe. Nasze drewniane zabawki są projektowane przez wybitnych specjalistów, z drewna pochodzącego z nadleśnictw, pozyskiwanego w sposób racjonalny i posiadającego odpowiednie atesty.

6.      Jedyne w swoim rodzaju

Zabawki drewniane to produkty unikalne

Nasze zabawki są wynikiem autorskich projektów, tworzonych przy współpracy z specjalistami pedagogiki i psychologii. Przykładamy wagę do estetyki i jakości wykonania, a wszystko, co robimy, jest unikatowe.

7.      Łatwe w utrzymaniu czystości

Zabawki drewniane to produkty, które łatwo utrzymać w czystości i tym samym są bardziej

Drewniane zabawki są łatwe do utrzymania w czystości. Do czyszczenia drewnianych zabawek używa się tylko wodę, bez detergentów i rozpuszczalników. Ich prosty kształt oraz nieliczne zakamarki sprawiają, że czyszczenie zabawek nie jest problematyczne i trwa naprawdę chwilę, wystarczy wilgotna ściereczka.


Dlaczego drewno


1.      Drewno to idealny surowiec do produkcji zabawek edukacyjnych i ogólnorozwojowych

Drewno to surowiec naturalny, ekologiczny, przyjemny w dotyku i pachnący. Dodatkowo posiada neutralną temperaturę. To idealny surowiec do produkcji zabawek.

2.      Wyselekcjonowane drewno bukowe

Zabawki marki pilch produkowane są z drewna bukowego, które jest twarde i wytrzymałe, bardzo dobrze poddaje się obróbce, dzięki czemu nasze zabawki są tworzone na lata.

3.      Właściwości antybakteryjne i antyseptyczne

Dzięki zawartości w drewnie naturalnych olejów i wosków posiada ono właściwości antybakteryjne i antyseptyczne.

4.      Drewno jest surowcem odnawialnym, bezpiecznym dla środowiska

Zasoby drewna dadzą się odbudować w relatywnie szybkim procesie, który można mierzyć czasem życia człowieka. Surowiec ten powstaje w wyniku naturalnego procesu biologicznego – fotosyntezy i nie wymaga żadnych nakładów energii, obciążających środowisko, dodatkowo wytwarza tlen.

5.      Drewno jest wytrzymałe, trwałe na lata

Drewno jest trwałe i długo opiera się procesom starzenia, w sprzyjających warunkach potrafi przetrwać wieki. Jest lekkie, elastyczne i wytrzymałe. Jego porowata struktura sprawia, że cechuje je niski współczynnik przewodzenia ciepła, jest więc znakomitym materiałem izolacyjnym.