Przedział cenowy

Wiek dziecka

Autor

Funkcje rozwojowe

  • Kompetencje przyszłości

Cubicolor

Cubicolor
  • Cubicolor

428,00 zł

6+
Stara cena Rabat %

Co rozwija?

Pamięć Percepcja wzrokowa Zdolności manualne Kreatywność

Numer artykułu: 210006

Produkt dostępny / dostawa do 21 dni

Oryginalna, pobudzająca wyobraźnię przestrzenną gra w architekta i budowniczego. Kolorowa wersja gry Budowa cieni. Cubicolor uczy umiejętności planowania, organizacji pracy, rozwija samokontrolę, koncentrację, sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową oraz określa położenie przedmiotów w przestrzeni.

Na czym polega zabawa?

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikły budowle, a pozostały jedynie ich tajemnicze kontury. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie jak wyglądał budynek, którego cienie widnieją na kartach.

Kostki są umieszczane tak, aby kolory od góry i z boków odpowiadały kolorowemu szablonowi. Im więcej kostek wchodzi w grę, tym trudniej będzie przypisać pasujące kolorowe kostki. Szablony są posortowane stopniami trudności. Ponadto dołączono puste szablony, dzięki którym można zaprojektować własne kolorowe cienie. 

Dlaczego warto kupić Cubicolor:

  • wsparcie rozwoju wyobraźni przestrzennej

Celem gry jest przypasowanie zarysu cieni budynku do zarysu cienia na karcie ze wzorem, tak, żeby były identyczne. Zarys wzoru karty jest w takiej samej skali jak rzeczywisty budynek więc konstruktorzy mogą widzieć, czy ich konstrukcje pasują, czy nie. Kostki są umieszczane tak, aby kolory od góry i z boków odpowiadały kolorowemu szablonowi. Im więcej kostek wchodzi w grę, tym trudniej będzie przypisać pasujące kolorowe kostki. Każdy architekt będzie potrzebował umiejętności, które kształtuje ,,Budowanie cieni”: dobra wyobraźnia, umiejętność planowania, zdolności organizacyjne i pewna ręka.

  • możliwość dopasowania do umiejętności dziecka dzięki stopniowaniu poziomu trudności zadań

Karty stopniowane są według rosnącej trudności, prowadzą więc dziecko krok po kroku od łatwych zadań do coraz to trudniejszych. Istotną zaletą jest możliwość samodzielnej pracy dziecka, co ułatwia jego koncentrację i wiarę we własne możliwości (nie jest potrzebny dorosły, którego rozumienie przestrzeni jest już dojrzałe i który chętnie "pomógłby" dziecku w budowaniu).

  • wsparcie rozwoju kreatywności

Chętne dzieci mogą same zabawić się w architekta - rysując na załączonej siatce blanko projekt własnej budowli. To z pozoru łatwe zadanie wymaga od dziecka niebywałej koncentracji, umiejętności planowania (ma przecież do dyspozycji ograniczoną ilość klocków o określonym kolorze) i intensywnie trenuje wyobraźnię przestrzenną (aby dobrze narysować dziecko musi uprzednio wyobrazi sobie, jak wygląda obiekt z trzech różnych stron). Zadanie, które wciągnie niejednego dorosłego.

  • nauka kolorów poprzez budowanie według kart

Zabawa polega na ułożeniu klocków zgodnie z zaprojektowanym kształtem i kolorem umieszczonym na karcie wzoru. Klocki układamy tylko na tych polach, które są zaznaczone. Kolor, który znajduje się na karcie – to kolor klocka z góry, nie z dołu. Jeżeli mamy ułożyć do góry np. Dwa klocki to kolor na samej górze musi być taki jak na wzorze. Kolory bocznych ścianek klocka muszą być takie same jak na karcie wzorów. Dziecko utrwala umiejętność rozpoznawania koloru i jego odpowiedniego dopasowania do karty wzoru.

Zawartość:

• 9 lakierowanych kolorowych drewnianych kostek (4 x 4 cm),
• 20 ilustrowanych kart ze wzorami, w tym dwie do własnej aranżacji, zrobionych na mocnym, laminowanym kartonie,
• 2 plastikowe klipsy do zabezpieczenia kart,
• zestaw umieszczony w drewnianym pudełku z wysuwaną pokrywą,
• instrukcja.

Dystrybutor: Z.P.H. Pilch

  Ostrzeżenie! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat z uwagi na ostre krawędzie i wykończenia!

 

Może Cię zainteresować także

Cubicolor

Budowa cieni duża

878,00 zł

Cubicolor

Budowa cieni duża - Karty seria B

258,00 zł

Cubicolor

Budowa cieni duża - Karty seria D

307,00 zł

Ostatnio przeglądane

Cubicolor

Cubicolor

428,00 zł