Przedział cenowy

Wiek dziecka

Autor

Funkcje rozwojowe

 • Kompetencje przyszłości

Układanka cyfrowa

Układanka cyfrowa
 • Układanka cyfrowa
 • Układanka cyfrowa
 • Układanka cyfrowa
 • Układanka cyfrowa
 • Układanka cyfrowa
 • Układanka cyfrowa

394,00 zł

5+
Stara cena Rabat %

Co rozwija?

Pamięć Percepcja wzrokowa Zdolności manualne

Numer artykułu: 110110

Produkt niedostępny

Układanki cyfrowe w postaci puzzli pełnią rolę zarówno dydaktyczną jak i terapeutyczną. Najważniejszą rolę pełnią przy wprowadzaniu liczb pierwszej dziesiątki, a więc przy monograficznym ich opracowaniu. Cyfra 0 nie posiada elementów, cyfra 1 posiada 1 element, cyfra 2 posiada 2 elementy, cyfra 3 posiada 3 elementy, itp. Układanki te mogą służyć jako pomoc przy dodawaniu i odejmowaniu na konkretach, przy dopełnianiu do 10 (po dwie cyfry są tego samego koloru i po do dodaniu ich elementów wynik wyniesie 10). Układanki Cyfrowe to także doskonała pomoc terapeutyczna dla dzieci dyslektycznych: wyrównuje zaburzenia funkcji poznawczych, emocjonalnych, percepcyjno-motorycznych, czy orientacji przestrzennej. Pomoc dydaktyczna także z powodzeniem wykorzystywana może być przez dzieci niewidome i słabowidzące.

mgr Joanna Derlatka

mgr Zofia Handzel

logopeda, terapeuta, oligofrenopedagog

Na moje doświadczenia nauczycielskie składa się praca dydaktyczno – wychowawcza z uczniami oraz działalność logopedyczno – terapeutyczna. Pracowałam jako wychowawca w zakładzie leczniczo – wychowawczym, nauczyciel klas specjalnych przy szkole podstawowej oraz jako logopeda w przychodni lekarskiej (laryngologii). W trakcie tej działalności ukończyłam różnego rodzaju kursy i szkolenia m.in. kurs reedukacyjny oraz studia podyplomowe, w tym logopedię. W trakcie działalności zawodowej opublikowałam wiele pomocy terapeutycznych i publikacji pozwalających na wykorzystanie alternatywnych metod w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Do nich można zaliczyć:

–     Dyktanda graficzne

–     Loteryjki obrazkowo – sylabowe

–     Loteryjki sylabowe

–     Układanki cyfrowe

Przygotowana pomoc dydaktyczno – terapeutyczna w postaci klocków („wyczarowane z drewna") jest rodzajem pomocy terapeutycznej, która budzi zainteresowanie i przynosi postępy w zdobywaniu pojęć matematycznych u małych dzieci. Praca logopedyczno – terapeutyczna z dziećmi i bycie matką oraz babcią pozwoliły mi na zdobycie informacji co do możliwości zastosowania w pracy oraz efektywności pomocy, której jestem autorką. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu wzbudzi ona zainteresowanie nie tylko dzieci polskich.

Podziękowania składam paniom prof. Janinie Wyczesany oraz prof. Marcie Bogdanowicz za recenzję i mobilizację do tworzenia moich pomysłów.

Wzór cyfry „wklęsłej” leży na stole, dziecko ma odtworzyć ją za pomocą elementów, które wkłada do rowków. Jako zadanie trudniejsze dziecko ma ułożyć cyfrę na stole obok wzoru z samych elementów bez wkładania do rowków. Jeszcze trudniejszym zadaniem będzie ułożenie dwóch lub więcej cyfr ze zmieszanych elementów tych cyfr (po dwie cyfry są tego samego koloru). Sposoby wykorzystania układanki zależą od pomysłowości prowadzącego ćwiczenia oraz możliwości dziecka.

Dlaczego warto kupić układanki cyfrowe:

 • nauka symbolu cyfr połączona z nauką znaczenia cyfry
 • nauka poprzez zmysły: wzrok, dotyk i ruch
 • nauka prostych działań matematycznych
 • możliwość stopniowania zadań

Jako pomoc dydaktyczna układanki cyfrowe są środkiem poglądowym do nauczania matematyki? Dziecko w formie zabawowej może zdobywać umiejętności w zakresie poznawania liczb oraz w działaniach matematycznych objętych programem tego przedmiotu na etapie przedszkolnym i klasach początkowych. Najważniejszą rolę pełnią przy wprowadzaniu liczb pierwszej dziesiątki, a więc przy monograficznym ich opracowaniu. Również możemy ich użyć przy liczeniu z dosuwaniem odsuwaniem rozsypanych elementów (części cyfr), np. cyfra 1 składa się z jednej części (elementu), cyfra 2 składa się z dwóch itd. do 9. Cyfra 0 nie posiada żadnego elementu, więc nie jest wyjmowana. Układanki te mogą też służyć, jako pomoc przy dodawaniu i odejmowaniu na konkretach, przy dopełnianiu do 10 (po dwie cyfry są tego samego koloru i po dodaniu ich elementów wynik wyniesie 10).

Układanki cyfrowe są również doskonałą pomocą terapeutyczną dla dzieci dyslektycznych przy wyrównywaniu zaburzonych funkcji poznawczych, percepcyjno-motorycznych w zakresie usprawniania manualnego, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, niwelowania zaburzeń emocjonalnych. Dziecko wyrównując zaburzenia osiąga takie umiejętności jak: potrafi ułożyć cyfrę z elementów, utrwala znajomość kolorów, kształtów, wielkości, uczy się współpracować i rozwiązywać zadania.

Zawartość:

• 10 podstawek o wymiarach 14 x 10 cm z wyjmowanymi elementami w ilości odpowiadającej
układanej cyfrze,
• drewniana skrzynka o wymiarach 23 x 23 x 9 cm,
• instrukcja.

 Ostrzeżenie! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat z uwagi na ostre krawędzie i wykończenia. Ryzyko zranienia!

Może Cię zainteresować także

Układanka cyfrowa

Układanka zwierzątka 4 kostki

45,00 zł

Układanka cyfrowa

Układanka 6 kostek

55,00 zł

Układanka cyfrowa

Układanka Łąka 9 kostek

65,00 zł

Układanka cyfrowa

Puzzle geometryczne

284,00 zł

Ostatnio przeglądane

Układanka cyfrowa

Układanka cyfrowa

394,00 zł